0
clear
  • -Рингс нитрилна гума заптивка прстени заптивки за запечатување
  • -20%
  • -20%
-Рингс нитрилна гума заптивка прстени заптивки за запечатување

-Рингс нитрилна гума заптивка прстени заптивки за запечатување

DEN 3.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

1. Тие се кружни во форма, тркалезни во пресек. За употреба во широк опсег на температура од -30 степени F (-34 степени Ц) до 250 степени F (121 степени Ц) .2.Буна N или нитрил има добри механички својства кога се споредуваат со други еластомери и голема отпорност на абење. Добра отпорност на многу нафтени масла, маснотии, хидраулични течности, алкохол, минерално масло и маснотии.4. , озон, сончева светлина и атмосфера и затоа не треба да се користи во електрични мотори кои создаваат озон, опрема за заварување или во апликации со изложеност на УВ светлина. Спецификации : Надворешен дијаметар : 160мм / 6,3-инчинер Дијаметар : 152мм / 5,98-инчен-дел дел Дијаметар : 4мм / 0,16-инч Пакет Содржина : 1 парчиња x О-прстен изработен од нитрилна гума, карактеристики со одлична отпорност на маслото . тркалезно во пресек за да се обезбеди заптивка помеѓу цилиндричните површини со преклопување . Нитрилна гума О-прстени може да се користат низ целиот Широк температурен опсег од -30 степени F (-34 степени Ц) до 250 степени F (121 степени Ц) . Овозможува запечатување и спречува протекување за широк спектар на апликации како што се водовод, машини, хидраулични и пневматски поправки и многу повеќе .

Главните својства

Избор на купувачот

Цитат За соба За перење Отстранлива Налепница За Налепници За Ѕидови Винил Уметност Домашен Декор Спец�

Оваа извонредна наутичка и крајбрежна платно уметност носи убавина во вашиот дом и канцеларија Оваа wall�

Закачете се да се исуши.Ако сакате повеќе ставки За Промоција, Ве Молиме Само Кликнете Овде : Пролет Трен

Circuit AC Адаптер ЗА Ласерски Штипки MPN9045 Триаголник Напојување Батерија полнач 9045 PSU Kircuit Адаптер / Полнач /

Спецификација : Ткаенина : Изработена од висококвалитетна лесна винилна ткаенина Занает за печатење : 3�

Добар Помошник : кога ги поддржуваме нашите автомобили, јасниот поглед на двете страни на нашите автомо�

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Галерија обвиткано со платно за трговска марка ликов

Уметник : anоан Портсубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век Тип : Галеријаобвиткано пл

Ако не сте задоволни со некој од нашите кајануо производ, ве молиме контактирајте со нас и бидете сигурн

Туш врата со полици Ove Decors бесконечни 64 13 / 16 in Tampa Framightless Hinge Thourse Door Set има фиксен систем за шарки на панело

Име на производ : Симпатична Крпа Во Позадина Висечка Крпа Декорација Ѕид Студентски Дом Изнајмување Ку

9х10 инчи Игри На Глувчето, Канцеларија Глувчето Крпа покрие врвот и гумена основа Издржливиот капак од т

Ом Јакна Женска Лесна Јакна Женски Јакни Лесна Џемпер Јакна Женски Патент Руно Женски Руно Јакна Дебела

Женски Дами Мода Обични Рамни Раб Чевли Влечки Ѕиркаат Пети Сандали Пол : Женскиупер Материјал : Материј

Тропска тема : шарена хартија за ткиво саќе папагал, овие можат да бидат обесени на таванот, гранките на �

Зачудувачки и карактеристичен, ESTA од Тоскана од Лесна улица е совршен пример за фин италијански дизајн �

Спецификации : Материјал : Најлон, Спандекс Стил На Градник : Притисни Нагоре Форма На Чаша : Три Четврти�

Please wait...