0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Мачиња на облеката“ платно уметност од etенет Пидукс
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Мачиња на облеката“ платно уметност од etенет Пидукс

Трговска марка ликовна уметност „Мачиња на облеката“ платно уметност од etенет Пидукс

DEN 1530.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : etенет ПидуксСубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мачки кои седат на бела суета.Janet Pidoux живее во Англија во живописниот Котсволдс. Таа слика повеќе од триесет години, а омилен предмет е Feline Art, во која често има и свои мачки. Користејќи пастел, како што го сака мекиот ефект што може да се постигне, таа има за цел да ги фати нивните индивидуални личности и да им даде свој живот. Член на Друштвото на жени уметници и на Друштвото на фелински уметници, таа исто така изложи и со пастелното општество и Друштвото на уметници за животински свет во галериите на трговскиот центар во Лондон. Таа, исто така ја освои наградата Александар Лелелин за извонреден сет на фелин уметност. Нејзината работа може да се најде во бројни приватни колекции ширум светот и е репродуцирана на широк спектар на производи за подароци и канцелариски производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мачки седат на бела суета.

Главните својства

Избор на купувачот

Уметник : Али Крисибјект : Maps Style : Modern & Modernivery Product Type : Galleryзавиткано платно Artthis подготвено за обесено, ум�

Доверба во едноставноста и сигурноста на 7751688 Otterbox патнички црна боја за Motorola Изработено е од силни мате

Уметник : ianaулијана Нансубјект : Флоралстајл : Мид век Модерен Производ Тип : Галерија обвиткано платно А

"Срце " овој лесен џемпер од време и Тру Симпатична додаток на вашата секојдневна гардероба Приближно Ме

Уметник : Lightboxjournals Ubject : Animalstyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Galleryзавиткано платно Artthis подготвено за виси, ум

Гледано : Подготвениот преголем преголем дел од бесплатното склопување со маскирни отпечатоци и џебови

Вашата девојка во движење ќе го сака лесниот стил на влечење на овие панталони со двојни панталони од Wond

Geminеларот за печатење на фолија на Danskin Girl, Леотард има елегантно вклопување во сјајно печатење на фолиј�

Фустанот за мини џемпер на бесплатното склопување е сензационален начин да додадете малку поштенски па

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4pc автомобил под кат поставен за Nissan Juke 2015 : Дизајнирано при

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Ултрачистото, антитресено алфа стакло се спротивставува на гребнатини, штитови против отпечатоци од пр

Панелот за завеси за врски Deco е совршен избор за вашиот декор на прозорецот Прекрасната шема ќе тече бес

Please wait...