0
clear
  • Заштитен знак Ликовна Уметност Инспирација На Данте Платнена Уметност Од Густав Поуп
  • -20%
  • -20%
Заштитен знак Ликовна Уметност Инспирација На Данте Платнена Уметност Од Густав Поуп

Заштитен знак Ликовна Уметност Инспирација На Данте Платнена Уметност Од Густав Поуп

DEN 719.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Густав Попесубјект : Народен Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има жена во бела наметка во боја на ' рѓа која гледа нагоре во мислата додека пишува. Истакнати Бои : Црна, Тен, Кафеава, Портокалова, Црвена, Бела Густав Поуп (1831 - 1910) Бил британски сликар со Австриско потекло. Активен Во Викторијанската er, тој вклучи неколку стилови во својата работа, но во неговиот зрел стил покажа влијанија од вториот бран На Предрафаелитското братство. Малку се знае за обуката На Поуп како сликар, но тој е наведен како редовен изложувач во лондон од 1852 до 1895 година во Британската Институција, Кралското Друштво На Британски Уметници и Кралската Академија. Неговото дело го покажува влијанието на Томас Седон, Данте Габриел Росети и Фредерик, Лорд Лејтон. Англиските книжевни извори, класичната митологија, портретот, пејзажот и идеализираните слики на млади жени се најтипичните теми во неговите слики. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. жена во бела наметка во боја на ' рѓа која гледа нагоре во мислата додека пишува.

Главните својства

Избор на купувачот

Стил : Тип На Притискање Капакот може да се отвори за лесно чистење на внатрешноста на корпата за отпадо�

Жени Бришејќи Тексас Широки Панталони За Нозе Лабави Панталони Со Права Нога Панталони Фармерки Каракт

Уметник : Мајкл Томпсетсубјект : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана

За жал, модерен поглед на уметноста на дрвениот ѕид Некогаш обично ѕидно уметничко парче пронајдено сам

ЧУВСТВУВАЈТЕ Супер Удобни Женски Стилски Врвови е висок квалитет!ТКАЕНИНА СО СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и Мек

Совршени Подароци За Класа На 2023 Дипломирање Дипломирањето се важни моменти на раст и транзиција во жив

Овој Волк За Бебиња Тај Бини Е добредојден додаток на колекцијата Тој е многу мек, што го прави убав за г�

Кети и Гордон Илг претставува прекрасно Украсено Дрво од 32х23 Злато Врамено со Уметничко Дело Со Двојно �

Дизајнерката Клара Пучи накит изработен во Соединетите држави направен да трае цел живот, совршен за се

ИвпфМашка Маица Краток Ракав, До Машка Големина 5ХЛНосам Розова За Некој Специјален Маица Со Кратки Рак�

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашиот 100% Памучен Унисекс врат На екипажот Бел

Шелдон Луис претставува прекрасно Златно Украсено Дрво од 15х18, Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Мат

Please wait...