0
clear
  • Поезија О. С. Т. - Бескрајна Поезија О. С. Т. - Винил
  • -20%
  • -20%
Поезија О. С. Т. - Бескрајна Поезија О. С. Т. - Винил

Поезија О. С. Т. - Бескрајна Поезија О. С. Т. - Винил

DEN 0.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Винил лп притискање. Петнаесет од 19-те песни содржани во Бескрајната Поезија : Оригиналниот Саундтрак на Филм беше составен и изведен Од синот На Алехандрос, Адан Јодоровски (АКА Адановски), кој исто така глуми во филмот, прикажувајќи го својот татко како млад човек. Мулти-инструменталистичкиот композитор/аранжер Џон Хендлсман придонесе четири песни во саундтракот. Суењо син финквот; беше составен и уреден И Од Хендлмен и Од Алехандро Јодоровски (филмаџиите поседуваат придонес во Бескрајната Поезија : Оригинален Саундтрак На Филм). Опишано од Различни Како цитат;дело на дисциплинирана и трогателна емоционална резонанца,цитат; бескрајна поезија го детализира животот На алехандро Јодоровски во неговите 20-ти. Наспроти желбите на неговиот авторитарен татко, главниот лик го напушта домот за да го оствари својот сон да стане поет и се запознава со боемскиот и уметничкиот внатрешен круг На Сантијаго, Чиле во 1940-тите и 50-тите години. тој се среќава Со енрике лин (леандро тауб) и стела дијаз (Памела Флорес), Двајца непознати Поети кои Ќе Станат Движечки Сили на шпанската литература Од Дваесеттиот век. Раскажана преку уникатен надреален и психоделичен визуелен јазик, Со саундтрак што одговара, Бескрајната Поезија е ода на потрагата по убавина и внатрешна вистина како универзална сила способна да ги промени животите засекогаш. Бескрајна Поетска Саундтрак (Винил).

Главните својства

Избор на купувачот

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Поставете го или облечете го самостојно, во секој случај, сигурно ќе удрите во стилот на домашен терен б�

Главни места 28,75 "Вештачко цвеќе, дахлија, жолта боја украсете го вашиот дом со овој прекрасен мејнстрим

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Metенскиот британски витез метро е безвременски патика што го враќа ретро судот назад во сегашноста...

Сериите Мора занаетчиски вклучуваат остри, издржливи, висококвалитетни ножеви за комунални услуги пог�

Уметник : Wanda Mummsubject : Пејзажапелатива : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис по

Добијте паметен изглед за интервјуа, презентации и забави за вечера, исто така, со станот на широко расп�

Слатки соништа, сладок стил во оваа 2 парчиња и краток сет од тајни богатства Удобен и стилски сет, соврш�

Шарени, удобни и спортски Сет на бои и хеланки на атлетските работи, ја одржува во движење и изгледа одли

лесен дизајн на чекор за помали, постари или оневозможени миленичиња Воздух сув Не се бори Подобна, кап�

Комфорна удобност на Ли женски панталони со панталони за удобност плетени со права нозе се направени со

Прославете ја мама, прославете ја пролетта со ласкав, луксузен сет за спиење на мат сатен...

Инспириран од класичен стил на куќа, Товите домови и градини Лоуел 3 фиока комбинираат шипки инспириран�

Затегнете се во овој пријатна велур со долги ракави со тајни богатства, изработени од супермекото истег

Следете ја температурата на отворено и донесете ја личноста во вашиот градинарски простор со овој терм�

Чевлите за работа што не се лизгаат во Tred Safe можат да го задржат вашиот став безбеден во зафатени кујни, �

Artwall "Elephant " Отстранлив uralид uralид uralидал од Мајкл Крејс е рачно изработен со The Signature "Artappealz " технологија, �

Енџи аплицира за работа со бебиња и се наоѓа на оддалечена фарма пред семејството Стантон и нивното мал�

Please wait...