0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Адир Втори“ платно уметност од Кетрин Ловел
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Адир Втори“ платно уметност од Кетрин Ловел

Трговска марка ликовна уметност „Адир Втори“ платно уметност од Кетрин Ловел

DEN 1530.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Кетрин ЛовелСубјект : Апстракт Стил : Боемскапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има светло сино и црно мандала дизајн на темно сина позадина. Истакнати бои : Сина, светло сина многу елементи ги прават сликите на Кетрин Ловел уникатни. Нејзината работа балансира етеричен поглед на природниот свет со комплексно моделирање. Таа комбинира индивидуални мали слики во поголеми композиции, создавајќи ефект на плочки. Кетрин ја доби својата БФА од школата за дизајн на Род Ајленд и учи сликарство и работи како украсен сликар. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светло сино и црна мандала дизајн на темно сина позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Подесени примарни цевки со должина за улични перформанси Мала тежина и цврсти цевки со 16 мерачи., Колект

Женски Дами Мода Обични Рамни Раб Чевли Влечки Ѕиркаат Пети Сандали Пол : Женскиупер Материјал : Материј

Фалсификуваниот Џони Зглоб на рокјок за фабрикатори и градители на системи за суспензија нуди 30 степен�

Паричник Случај За Google Pixel 7, Pu Кожа Флип Капак Магнетни Затворање Картичка Држач Kickstand Капак 1.Изработен �

За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита Боја : Сло�

Посакајте семејство и пријатели многу среќен роденден и одлична година напред со празнична роденденск�

Колекцијата Валаби претставува квалитет без компромис Овие килими се меки, кадифни и елегантно дизајни

Голи ЕкоНапред Rpet Deli Контејнер lidspremium капаци се Тип На Контејнер за храна : Извршување; Материјал(И) : Пол

Чувајте го вашиот електричен шпорет чист со овие Тави Дизајнирани да се вклопат под горилникот на елект

Карактеристики : 1 Магнетна решетка за зачини : изработена од висококвалитетен јаглероден челик со гуме�

Оваа прекрасно дизајнирана налепница го прикажува Знамето На Гордоста На Виножитото со фиренца со пома

Спортскиот дуксер со долги ракави е толку кул за училиште,или секојдневно носење како суштински основе�

Патриот Рамки создаде Фино квалитетна Класична Црна Рамка со 22к Сребрен Медалјон за Вашиот Чесен Серти�

Schrader 20034 Tpms Сензор одговара Mitsubishi (1пакет) schrader замена сензори се сензор ЗА замена НА ОЕ, и се произведени

Елегантни Карирани Слаби Разнобојни Плус Големина ПАНТАЛОНИ 3xl (18) Ограничени Количини, Ексклузивно за !

Пол : Женски.должина : NOPlatform Висина : 1cm / 0.5 СМ / 10" НОГА ШИРОК : Т9, 510СМ / 3.Пол : Жени Горен Материјал : Ве Молим

Големина : 11 Должина На Влошка : 10,5 см / 4,13" Препорачана возраст : 04 Месеци САД : 3,5 Велика БРИТАНИЈА : 2,5 ЕУ : 1

Хартбрејкс се стреми да испорача квалитетни сопирачки кои вршат во какви било услови за возење со допир

Класа 1 Приколка Накуцване курт класа 1 приколка куки се најлесните должност куки на нашиот заден монтир

ПРОДАЖНА ТОЧКА : Подобрете го изгледот на вашиот дом со зачинување на вашиот прозорец Додадена дневна п

Џебовите на цвест нудат погодно складирање за сите ваши дневни најважни работи Со џебови обложени со мр

Обемното испитување и тестирање на терен обезбедуваат соодветно вклопување За патнички автомобили и л�

табелата со генерички големини не е нашата големина Ако пакетот е изгубен, ние ќе ви испратиме нов пакет

Бензинот ве издвојува од вашето типично сопствено тркало Стручно дизајниран со динамични силуети за се

Please wait...