0
clear
  • Заштитен знак Ликовна Уметност Божиќна Санка Платнена Уметност Од Антон Пик
  • -20%
  • -20%
Заштитен знак Ликовна Уметност Божиќна Санка Платнена Уметност Од Антон Пик

Заштитен знак Ликовна Уметност Божиќна Санка Платнена Уметност Од Антон Пик

DEN 1530.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Антон Пиксубјект : Народен Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има човек кој турка санка низ снегот.Антон Пик (1895 – 1987) е најпознатиот холандски илустратор на дваесеттиот век. Неговата работа се карактеризира со нејзиното носталгично чувство слично на бајките. Минатото, особено 19 век, е она што го инспирираше Антон Пик. Тој разви свој уникатен стил, кој разговараше со милиони луѓе ширум светот, а тоа го прави и сега. Се чинеше дека романтичната иронија и комичните сцени совршено одговараат на Пик. Тој беше неисцрпен извор на идеи и имаше око за детали и нијанси. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. човек кој турка санка низ снегот.

Главните својства

Избор на купувачот

Панталоните на Levi's® Chino Chino изработени од супер мек памук со малку еластин за повеќе истегнување и удобн�

Додадете стилски допир на вашата домашна лента или кујнски бројачи со елама 2 парче дијамантски кожен к�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Геометриската уметност е обично едноставна, недооценена и елегантна и ова парче не се разликува Аранжм

Лесно и без напор украсете ги аголните прозорци со завеси 1 сет од две шипки со завеси со дијаметар од 13 /

Вашата девојка ќе сака како се чувствува во униформата на униформата за кратки ракави на девојчињата за

Уметник : Холи ван Харсубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано плат�

Ажурирајте ја облеката за капење со товар за капење од Georgeорџ Функцијата за брзо сушење ви овозможува у�

Терапевтските обични чевли на д р Шол нудат прилагодливо, стабилно и флексибилно вклопување со дополни�

Чувајте го вашиот fanубител на дебитант задоволен од овој официјално лиценциран Sippy Cup 2пакет...

За нас : бренд плус големина инспириран од потребата на своите клиенти Се надеваме дека нашата облека мо

Please wait...