0
clear
  • Супер технологија целосна синтетичка SAE 0W- моторно масло, кварта торба
  • -20%
  • -20%
Супер технологија целосна синтетичка SAE 0W- моторно масло, кварта торба

Супер технологија целосна синтетичка SAE 0W- моторно масло, кварта торба

DEN 2.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Истурете го и помогнете му на вашето возило да продолжи да настапува на високо ниво. Оваа супер технологија целосна синтетичко моторно масло 0 W-20 е направено со комбинација на врвни основни масла и засилен систем за додавање за да обезбеди зголемена заштита за вашиот мотор. Исто така, помага да се намалат штетните наслаги и киселини кои можат да го оштетат вашиот мотор и другите компоненти и да ги ограбат од нивната моќ. Ве молиме, рециклирајте го користеното масло во вашата локална гума и Lube Express. Ги исполнува или надминува GM Dexos1 Gen2 спецификациите за светски барања за сите GM автомобилски бензински мотори кои моментно се користат. Свиткајте го врвот на вентилот за да испуштите каква и да е потребна сума. Подобрена заштита на абење и отпорност на термички дефект. Комплетното синтетичко моторно масло Super Tech е компатибилно со конвенционалните моторни масла. Ги исполнува барањата за сите бензински автомобилски мотори кои се користат во моментот кога се користат SAE 0 W-20 што ги исполнува спецификациите на API SP и ILSAC GF-6 A или претходните стандарди. Совршен додаток на гаражата на секој ентузијаст на автомобили. Помага на заптивките на состојбата да ја намалат потрошувачката на нафта и обезбедуваат зголемена заштита од депозити со висока температура. Супер технологија Комплетно синтетичко моторно масло 0 W -20 доаѓа во удобна торба со 3 галон - во кутија (е еднаква на 12 квартови). Ова супер технолошко моторно масло обезбедува супериорна заштита на абење од 10,000 милји и извонреден отпор на термички дефект на работни температури. Секогаш проверувајте ги препораките на производителите за соодветна класификација на SAE и API. Целосно компатибилен со конвенционалните масла. Формулација со високи перформанси за бензински мотори. Супер технолошки моторно масло е дизајнирано за екстремно високи температури.

Главните својства

Избор на купувачот

Џојс Комбс претставува прекрасно Црно Украсено Дрво 15х15 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Матирање,

Големина : 3,2 см х 5,8 см ( )Класификација : Приврзок За Клучеви, Отварач, Машинка За Нокти Карактеристика : �

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од Ние веруваме дека секој

Овие Фантоскопски Свилени Кадифени Серии Пом Пом Декоративни Перници За Фрлање Ќе го освежат вашиот до�

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото слик�

За Фантоскопот Корпорацијата фантоскоп е основана во 1992 година, ние прво ги инвестиравме и ги носевме н�

Соберете ги овие контејнери со 8 мл од трошки од леб Виго за да отворите свет на кулинарски можности за с�

Рикајте низ градот Оваа Ноќ на Вештерките со додаток за костими што ќе ве остави да се чувствувате како �

Жените Мода Лето Повик Секси Без Ракави Денот На Независноста Печатење Широк Нога Панталони Комбинезон

Ханес Спорт : Удобна Опрема За Изведба Перформанси Стил Удобност Спортската облека ханес се надоврзува

Покажете им на сите за кои се вкорени со Chicago Blackhawks NHL Cue Rack Rack со огледало Направено е со дабово фурнир др�

✿ Најдобри желби за картички и подарок за накит Овој деликатен желби ѓердан има шарм на коцка, виси од д�

Женските летни фустани ќе течат кога одите и ќе се чувствувате удобно низ вашата кожа мазна.П : дали ткае

Please wait...