0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Малку за изгубена“ платно уметност од Пеги Харис
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Малку за изгубена“ платно уметност од Пеги Харис

Трговска марка ликовна уметност „Малку за изгубена“ платно уметност од Пеги Харис

DEN 2601.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Peggy Harrissubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две лисици над сива позадина. Истакнати бои : тен, кафеава, бела, портокалова, црна Пеги Харис сака бебешки животни. Како инспириран уметник и учител за животински свет, меѓународно признат дизајнер и остварена ТВ личност, Пегис кариера се протега 20 плус години. Таа е автор на седум најдобри продажни книги, од кои две се преведени на странски јазици, а сите ги карактеризираат нејзините уникатни дизајни на бебешки животни. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пеги Харис сака бебешки животни. Како инспириран уметник и учител за животински свет, меѓународно признат дизајнер и остварена ТВ личност, Пегис кариера се протега 20 плус години. Таа е автор на седум најдобри продажни книги, од кои две се преведени на странски јазици, а сите ги карактеризираат нејзините уникатни дизајни на бебешки животни. - Две лисици над сива позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Текстура, текстура, текстура не можеме да добиеме доволно од мешаните шевови на овој модерен џемпер од �

Ywdj Е Во Пораст zwdj се уште се развива и проширување на видови на облека Ywdj Вовед во Производ на YWDJ има свој

Од колекцијата на традиција, прекрасната фузија на весели бои со шик обрасци го предизвикува овој исклу

1 Светли Бои кожни јаки за кучиња се достапни во многу варијации на бои : црвена, сина, розова, зелена, жол

Уметник : Апстрактна графитисубјект : пејзажапелатива : модерен и современ проитивен Тип : Галеријаобви�

Мотивот 437c Maven Хромирано тркало е тркало Од 22x9 со шема на завртки 5x112 / 5x115 и поместување од 40mm Дијаметаро

Сезона : Лето : Жени, Девојкаприлика : Секојдневен Материјал : Тип На Полиестерподаток : Печатење Јака : Кв

Дефинитивно ќе заработите време да се опуштите со umамбо Карибите Хамак маслинка во близина Полиестерс�

Р1 Концепти Комплет За Сопирачки Серија обезбедуваат висококвалитетна моќ на запирање Со нашата најсов

20032006 Outlander Филтер За Воздух (LS / Ограничен / SE / XLS)ОДГОВАРА : 2005 2006 Outlander Ограничен L4 2.4 L Автоматски 4Врат

Empire Art ви носи нова колекција на обратно печатено, безметно, бесплатно лебдечко умерено стакло, овој пат

Оваа исклучителна боемска и еклектична платно уметност носи убавина во вашиот дом и канцеларија Оваа к�

18" должина : 42см / 16 Лабаво вклопување, секојдневни широки панталони за нозе, специјален висок струк, секо

• Искусете ја целата нова авантура со легендарен карактер од светот на Роблокс • Измешајте ги и совпаѓ�

Карактеристики на нашето LED светло за рамен панел . ✔ Избирање на CCT LED рамен тавански светло на таванот �

Направете ја оваа машка изведба на Reebok, ја искористат вашата кошула за теретана за удобност и поддршка к

Dearfoams Woman's Pile Bootie Slippings е модерно меки bootie има пријатна комбинација на перничена мемориска пена и супер м�

Големина : 2 Препорачана Возраст : 12 Години Биста : 60см / 23,62" Ракав : 32см / 12,60" Горна Должина : 38см / 14,96" Полов�

925 сребрена тробојна хавајска океанска бранова лизгачка кутија синџир прилагодлива должина на наракви�

Подготвени за добар ноќен сон? Овој сет на пижами за мала сирена е направена за да легнува пред спиење...

Пирамида Америка е водечко производство, дистрибуција и издавачка куќа на нацијата од март 2006 година...

ОдиДелови Доживотна Гаранција Ги исполнува или Надминува сите барања за владини стандарди за безбедно�

Schok го редефинира она што треба да биде прифатлива, светска класа Екранот од 5,5 инчи покажува јасна и јас�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Please wait...