0
clear
  • Свеќичка Жица Сет Одговара изберете: ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ ГОСПОДИНЕ, ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ
  • -20%
  • -20%
Свеќичка Жица Сет Одговара изберете: ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ ГОСПОДИНЕ, ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ

Свеќичка Жица Сет Одговара изберете: ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ ГОСПОДИНЕ, ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ

DEN 3.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Компатибилен Со Acura/Integra, 1.8 L VTEC, Црна јакна;Инженер од внатре кон надвор, 8.5 нуди се што некогаш сте сакале во жица; неверојатно низок отпор без електронски пречки! Во една должина Од 12 инчи Супер Проводничка Жица има само 40-50 оми отпор! Тоа е најниската отпорност на која било спирално намотана жица. За да го постигнеме ова, ние користиме проводник од бакарна легура поради одличните можности за носење напон. Нискиот отпор резултира со помала загуба на енергија од искра, така што повеќе стигнува до свеќичката. Проводникот е намотан исклучително затегнат околу специјалното централно јадро. Толку цврсто всушност, што има над 40 стапки проводник завиткан во една нога жица за приклучок. Оваа постапка на ликвидација, во комбинација со феро-магнетно импрегнирано централно јадро, произведува исклучително ефикасен електро-Магнетски пречки (ЕМИ) задави. Ова задавување, или способност за сузбивање, го задржува ЕМИ во внатрешноста на жицата каде што не може да се меша со друга електроника на вашето возило. Надворешниот ракав што го опкружува склопот на проводникот е исто толку импресивен. Комерцијална мешавина од силиконски и синтетички материјал произведува ракав кој е многу отпорен на висока топлина, како и абразија и солзи. Мсд 8,5 мм Супер Проводник Приклучок Жица е достапна Во Универзална Колекции и Рефус Должини.; Прилагодено одговара за наведената марка и модел. Жиците се прецизираат на точните спецификации. Изведба на завртки. Одговара Изберете : 2000 ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ/СЕР 4 Цил 1.6 Л 1999 ХОНДА ГРАЃАНСКИ СИ 4 Цил 1.6 Л 1995 АКУРА ИНТЕГРА СЕ 4 Цил 1.8 Л 1994,1996-1997 АКУРА ИНТЕГРА ГСР 4 Цил 1.8 Л 1994-1995 ХОНДА ГРАЃАНСКИ ДЕЛ сол 4 Цил 1.6 Л и повеќе - додадете ја вашата возило до нашиот додаток за вклопување ЗА ПРОВЕРКА.

Главните својства

Избор на купувачот

Машина За Перење / Миење Раце Совршено е да се комбинираат со фармерки, хеланки, здолништа, шорцеви, не са

Зачудувачки и карактеристичен, ESTA од Тоскана од Лесна улица е совршен пример за фин италијански дизајн �

Geminеларот за печатење на фолија на Danskin Girl, Леотард има елегантно вклопување во сјајно печатење на фолиј�

Дајте им на плејмејците тинејџерски мутанти нинџа желки на малата да ја користат својата имагинација П�

КАИ е посветен на обезбедување оригинална опрема (ОЕ) квалитетни делови од телото и светла без висока це

Бесплатното склопување на екипажот Хенли во мека мешавина од памук обезбедува удобност од еден вид со и

✤ Ширина : 42 и 52 Инчи Ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање Женски Фуст

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Уметник : anоан Портсубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век Тип : Галеријаобвиткано пл

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Оваа сезонска тема ќе биде вашето херојско парче за да го задржите во вашиот плакар цела година Неговат�

Што е потребно за да ве насмееш? Ако тоа е нешто едноставно како треперлив скапоцен камен, тогаш имате ср

Овој Тим Апсолутен Дуксер Со Целосен Патент Од Антигва брзо ќе стане ваша Опрема За одење Во Синсинати Р

Womenенските затегнати плетени пантолони, го насочија овој оставата, додека ги дефинираат нозете Овие тер

HD ултра чисто заоблено стакло за i Phone 11 Pro Max / Xs Max (6,5 инчи 2019 / 2018 ослободување) е 99,99% точен екран на допир...

Современ дизајн од средниот век со компактен отпечаток, оваа црна метална ламба е совршен додаток на ва�

Сезона : Fall, Зима Пол : Жени Повод : Секојдневно Материјал : Полиестер Стил : Секојдневен Должина : Редовно.

Спецификација : Ткаенина : Изработена од висококвалитетна лесна винилна ткаенина Занает за печатење : 3�

Карактеристики : Директна замена на вашата единица.Приклучок и игра, директно вклопување, лесно installation.N

Мултислојни подлошки за сопирачките за сопирање без бучава Процес на желба за да се елиминира периодот

Здраво пролет! Слајд во удобни, удобни сандали од време и Тру Овие случајни, лежерни слајдови за жени има

Bootенски стоп чизми го комбинира стилот на модерна модна бута со сензибилитет на водоотпорна конструкци

Возачите на Лим женски модерни манжетни директно Jeanан комбинираат врвна ткаенина и фантастично одгова�

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Чувајте Топло : Дебела целосна кадифен поставата, ви даде удобно искуство, нека оваа зима веќе не е ладна

Ултрачистото, антитресено алфа стакло се спротивставува на гребнатини, штитови против отпечатоци од пр

Облечете ги вашите wallsидови со уникатни слики како овој графички сликарски принт со наслов „Индиго пол�

Уметник : etенет ПидуксСубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно у

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

СолМекс 15 мл овални конзервирани сардини со домат секогаш се диви фатени и спакувани веднаш по фаќање з�

Please wait...