0
clear
  • Тренд, Tep6133, Интерпункција Бинго Игра, Секој
  • -20%
  • -20%
Тренд, Tep6133, Интерпункција Бинго Игра, Секој

Тренд, Tep6133, Интерпункција Бинго Игра, Секој

DEN 3.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Интерпункција Бинго е брза и преполна со занитвам содржина за да ги задржи учениците заинтересирани и предизвикани. Овој традиционален формат на игри може да се игра на осум начини со три до 36 играчи, така што секој може да влезе во забавата за учење. Совршен за средношколци и возрасни, бинго е забавно за мали или големи групи во училници, домови, образование за возрасни, забави и прослави. Тоа покажува како да се користат периоди, запирки, апострофи, наводници, извичници, прашалници, загради, дебелото црево и запирки. Играта вклучува 36 различни карти за играње, 6-1/2 "х 9" секој, 720 чипови за играње, водич за одговори, повикувачки картички, повикувачи мат и цврста кутија за складирање. Тренд, TEP6133, Интерпункција Бинго Игра, 1 секој.

Главните својства

Избор на купувачот

Денот на вљубените нараквица празна плетенка во форма на срце црвено јаже двојка нараквица љубов споју�

Специфичност НА ПРОИЗВОДОТ Продадена : Продадена индивидуалноконфигурација : Машки Терминал со 4 Краци;

Историјата на брендот Бендикс е истакната со долга листа на големи придонеси за производи во автомобил�

Лесна пп школка за заштита Подлога обложена со пена за удобност Преден ремен систем за затворање...

Монетите На Надекс Валани Монети Организатор За Складирање На Монети Поставени Со Гребени за Лабави Мо�

ФелПро дихтунзите нудат 100% запечатување на возилото со материјали специфични за апликацијата за да ви �

RMSWT10 ви дава можност да ги монтирате вашите sonicwall десктоп апарати во решетка 19" Решетката е прилагодена с

Спецификација Име на ставка : врвот на камизолата Боја : бела Големина : С, М, Л, ХЛ Материјал : полиестер Р�

CSF a / c кондензаторот изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изработка...

Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање Пакувањето и

Комбинирани Клучеви, 1 13 / 16 При Отворање, 25,551 Во Л, 12 Поени, Сатенски Хромегар Комбинирани Клучеви Ширина

Димензии Близнак : прекривка мерки 81 инчи широк x 110 инчи долга перница измери 20 инчи широк x 26 инчи Долг П�

Градниците За Револуција на удобност ви нудат флексибилно вклопување и сеопфатна удобност...

в ги прави вашите слатки уште послатки Со Точката #6 Свеќи Овие живописни украси за торта се обликувани к

Машки Костум Јакна 2 Парче Костум Бизнис Свадба Партија Јакна Елек И Панталони Палта Сезона : Пролет, Aut...

Пол : Женски Информации за производот : .Летен Женски Резервоар Блузи У Вратот Обични Течни Кошули Без Ра

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Од Хороли Од пазарот На Џојбај.Опис р р.добар начи�

Овој Тренд Меѓународен Никелодеон Тинејџерски Мутант Нинџа Желки Соберете Ѕид Постер е дизајниран со �

S 'well s' toakeway Tumbler 24oz патување / тамблери од нерѓосувачки челик имаат двослојна конструкција изолирана со

Томи бахама за Неа од Томи Бахама Е Цветен Овошен Гурмански мирис за жени Ова е нов мирис...

Изберете Коцка со оваа градежна фигура На Покмон! Изградете ја моќта што е внатре! Патот да станете Трен�

Џејмс Тисо претставува прекрасно 15х16 Црно Модерно Дрво Врамено Ѕидно Уметничко дело, со наслов "Ефрамит

Каролини Богатства BB6081 RUG Велигденски Јајца Briard Црна Машина Перат Мемориска Пена Мат, 19 X 27", мултиколира�

?Сетот за рождество 13 во затворен простор е изработен од материјал од смола, рачно изработен и извонредн

Ткаенината за брзо сушење може да се одржува удобна во текот на целиот ден Ребрестата ткаенина што се ко

Please wait...